Facebook Twitter Goldenline Google plus Youtube
Jesteś tutaj: Aplikacje prawnicze » Aktualności
201407 1+1

Aktualności - Aplikacje prawnicze

III Warszawskie Seminarium Prawnicze

24 września w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się trzecie spotkanie z cyklu Warszawskie Seminaria Prawnicze. Głównym tematem wydarzenia będą "Prawne i praktyczne problemy codziennego udostępniania informacji publicznej oraz ponownego wykorzystania zasobów informacyjnych. Pułapki aktualnych procedur i postulaty zmian".
Więcej…

Przegląd prasy

Nowe zasady ustalania diet w samorządzie adwokackim, wolne w pracy dla radców na czas urzędówek, wyniki egzaminu sędziowskiego - to tylko niektóre tematy najnowszego przeglądu prasy.
Więcej…

Forum Prawników Korporacyjnych

Budowanie kluczowej roli w biznesie, świadome działania powodujące ograniczanie ryzyka odpowiedzialności prawnej, a także najnowsze zmiany prawa mające wpływ na funkcjonowanie biznesu - to główne tematy Forum Prawników Korporacyjnych, które odbędzie się 8-9 września 2014 w Warszawie.
Więcej…

Przegląd prasy

Trudna sytuacja zastępców notariuszy, krytyka pomysłu publikacji oświadczeń majątkowych sędziów i prokuratorów, problem z ustalaniem wysokości wynagrodzeń sędziów - to tylko niektóre tematy najnowszego przeglądu prasy.
Więcej…

Konferencja "Prawo dowodowe – nowe procedury, nowe wyzwania"

Wydział Prawa i Nauk Społecznych SWPS w Warszawie zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową poświęconą problematyce prawa dowodowego: „Prawo dowodowe - nowe procedury, nowe wyzwania", która odbędzie się 30 października 2014 r. w siedzibie SWPS w Warszawie.
Więcej…

Niebieski Parasol 2014

Krajowa Rada Radców Prawnych już po raz czwarty organizuje akcję udzielania bezpłatnych porad prawnych  "Niebieski Parasol". Akcja rozpocznie się 22 września i będzie trwała do 27 września. W tym roku tematem przewodnim akcji będzie „Praca, Rodzina, Biznes".
Więcej…

Przegląd prasy

Odwołania od egzaminów zawodowych, większe uprawnienia ministra sprawiedliwości wobec sądownictwa, nowa kara w katalogu kar dyscyplinarnych sędziów - to tylko niektóre tematy najnowszego przeglądu prasy.
Więcej…

Termin egzaminu komorniczego w 2015 r.

Decyzją Ministra Sprawiedliwości przyszłoroczny egzamin komorniczy odbędzie się w dniach 19-20 marca 2015 r. - taką decyzję przekazał Departament Zawodów Prawniczych i Dostępu do Pomocy Prawnej.
Więcej…

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o KSSiP

1 sierpnia 2014 roku Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 11 lipca 2014 roku o zmianie ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury oraz ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych. Ustawa zniosła 18-miesięczny staż na stanowisku referendarza sądowego, a co za tym idzie skróciła okres trwania aplikacji sędziowskiej z 48 do 30 miesięcy. Ustawa wejdzie w życie po upływie 14 dni od jej ogłoszenia.
Więcej…

Przegląd prasy

Stawki adwokackie w TK, nieprzestyganie przez prawników przepisów ustawy o ochronie danych osobowych - to tylko niektóre tematy najnowszego przeglądu prasy.
Więcej…
Strona 1 z 73
Copyright © 2010 - 2014 LexisNexis Polska Sp. z o.o. Al. Jerozolimskie 181, 02-222 Warszawa