Facebook Twitter Goldenline Google plus Youtube
Jesteś tutaj: Aplikacje prawnicze » Aktualności
201407 1+1

Aktualności - Aplikacje prawnicze

Przegląd prasy

Zmiany w kodeksie etyki radców prawnych, wniosek o jawność prokuratorskich dyscyplinarek, kancelarie prawne tylko dla profesjonalnych prawników - to tylko niektóre tematy najnowszego przeglądu prasy.
Więcej…

Zbliża się Niebieski Parasol 2014

Krajowa Rada Radców Prawnych już po raz czwarty organizuje akcję „Niebieski parasol". W tym roku w dniach 22-27 września w kilkuset miastach radcowie prawni i aplikanci radcowscy udzielą potrzebującym porad prawnych.
Więcej…

Konferencja dotycząca projektów zmian procedury cywilnej

Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia Oddział w Toruniu zaprasza na konferencję „Aktualne projekty dotyczące zmian prawa spadkowego i procedury cywilnej", która odbędzie się w dniach 4-5 grudnia br. w Toruniu.
Więcej…

Przegląd prasy

Zagrożenie prokuratorskiej niezależności, nowe szkolenia dla sędziów i prokuratorów, skrócenie postępowań dyscyplinarnych adwokatów i radców prawnych - to tylko niektóre tematy najnowszego przeglądu prasy.
Więcej…

Egzamin notarialny - podsumowanie i zadania wraz z opisem istotnych zagadnień

W tym roku egzamin notarialny został przeprowadzony w dniach 4 - 5 września przez 10 komisji egzaminacyjnych w 6 miastach (tj. w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie oraz Wrocławiu). Przystąpio do niego 426 osób, spośród których około 180 stanowili aplikanci, którzy ukończyli aplikację notarialną 30 czerwca 2014 r.
Więcej…

IV Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Tegoroczny Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw odbędzie się pod hasłem „10 lat przedsiębiorczości bez granic". Osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne z kilkudziesięciu państw spotkają się w dniach 22-25 września 2014 r. w Katowicach
Więcej…

Przegląd prasy

Zwiększenie jawności rozpraw, system wynagradzania sędziów bez zmian, propozycje na zwiększenie skuteczności kancelarii komorniczych - to tylko niektóre tematy najnowszego przeglądu prasy.
Więcej…

PG krytycznie o projekcie MS ws. regulaminu prokuratury

Prokurator Generalny negatywnie zaopiniował przedstawiony przez resort sprawiedliwości projekt regulaminu urzędowania prokuratury. Zarzuca mu naruszenie niezależności prokuratorów i normowanie spraw zastrzeżonych wyłącznie dla ustaw - co jest niekonstytucyjne. Zdaniem PG projekt jest sprzeczny z innymi ustawami, pomija znaczną część dotychczasowych uregulowań niezbędnych dla funkcjonowania prokuratury oraz wprowadza takie, które mogą prowadzić do dezorganizacji i zagrozić prawidłowej realizacji jej zadań.
Więcej…

III Ogólnopolska Konferencja Sędziów i Rzeczników Dyscyplinarnych

Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu wraz z Głównym Rzecznikiem Dyscyplinarnym oraz Wyższym Sądem Dyscyplinarnym organizuje III Ogólnopolską Konferencję Sędziów i Rzeczników Dyscyplinarnych. Spotkanie odbędzie się w dniach 9-12 października 2014 r. we Wrocławiu.
Więcej…

Konferencja "Diagnoza Arbitrażu"

Sąd Arbitrażowy przy Konfederacji Lewiatan zaprasza na Konferencję „Diagnoza Arbitrażu. Funkcjonowanie prawa o arbitrażu i kierunki postulowanych zmian", która odbędzie się 18 września 2014 r. na Zamku Królewskim w Warszawie.
Więcej…
Strona 1 z 74
Copyright © 2010 - 2014 LexisNexis Polska Sp. z o.o. Al. Jerozolimskie 181, 02-222 Warszawa