Facebook Twitter Goldenline Google plus Youtube
Jesteś tutaj: Aplikacje prawnicze » Aktualności

Aktualności - Aplikacje prawnicze

Przegląd prasy

Prace nad zmianami zasad etycznych w samorządach prawniczych, baza z dostępem do całego orzecznictwa, konflikty między resortem sprawiedliwości a sędziami - to tylko niektóre tematy najnowszego przeglądu prasy.
Więcej…

Kongres Prawników & Compliance Managerów In-House

VII edycja Kongresu Prawników & Compliance Managerów In-House odbędzie się w dniach 22-23 kwietnia 2015 r. w warszawskim hotelu Sheraton. Wydarzenie będzie składało się z dwóch sekcji tematycznych: Efektywny Dział Compliance i Efektywny Dział Prawny.
Więcej…

Finał Konkursu Krasomówczego Aplikantów Adwokackich

Finał Konkursu Krasomówczego Aplikantów Adwokackich im. S. Mikke odbył się 15 listopada w Sądzie Okręgowym w Olsztynie. Do Finału przystąpiło szesnastu aplikantów adwokackich z całej Polski. Z konkursowymi zadanami najlepiej poradziła sobie aplikantka adwokacka Nina Maciejczyk-Krysiak z izby adwokackiej w Warszawie.
Więcej…

IV Dzień Otwarty Komorników Sądowych

20 listopada w całej Polsce odbędzie się IV Dzień Otwarty Komorników Sądowych. Hasło tegorocznej akcji to „Bo jeden podpis może przekreślić drugą młodość". Organizatorami akcji są Krajowa Rada Komornicza oraz Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez barier".
Więcej…

Przegląd prasy

Zmiany w prawniczych dyscyplinarkach, sprzeciw sędziów wobec immunitetu w sprawach o wykroczenia drogowe, kasy fiskalne nie dla wszystkich prawników - to tylko niektóre tematy najnowszego przeglądu prasy.
Więcej…

II Ogólnopolska Konferencja Prawa Pracy

II Ogólnopolska Konferencja Prawa Pracy to okazja do zapoznania się z najnowszymi zmianami w przepisach z zakresu prawa pracy. Jest to o tyle ważne, że stosowanie się do obowiązujących norm prawa pracy jest podstawą funkcjonowania zdrowego rynku i uczciwej konkurencji. Wydarzenie odbędzie się w dniach 1-2 grudnia br. w Warszawie w Hotelu Mercure Warszawa Centrum.
Więcej…

Terminy egzaminów prawniczych w 2015 r.

Minister sprawiedliwości w porozumieniu z Naczelną Radą Adwokacką oraz Krajową Radą Radców Prawnych wyznaczył termin egzaminu adwokackiego dla osób, które odbyły aplikację adwokacką i otrzymały zaświadczenie o jej odbyciu oraz dla osób, o których mowa w art. 66 ust. 2 ustawy - Prawo o adwokaturze, a także termin egzaminu radcowskiego dla osób, które odbyły aplikację radcowską i otrzymały zaświadczenie o jej odbyciu oraz dla osób, o których mowa w art. 25 ust. 2 ustawy o radcach prawnych.
Więcej…

Przegląd prasy

Kontrowersje z obliczaniem sędziowskich wynagrodzeń, wydłużenie czasu rozpraw objętych e-protokołem, bez groźby dyscyplinarki za niedoszkalanie się - to tylko niektóre tematy najnowszego przeglądu prasy.
Więcej…

Kongres Prawa Medycznego

Polskie Towarzystwo Prawa Medycznego we współpracy z Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ oraz Okręgową Izbą Lekarską zapraszają do udziału w Kongresie Prawa Medycznego, który odbędzie się w dniach 4-5 grudnia 2014 roku w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.
Więcej…

Przegląd prasy

Adwokatura wobec specjalizacji i sekcji praktyków prawa, zbyt duża władza ministra sprawiedliwości w ustalaniu wysokości wynagrodzenia adwokatów za sprawy z urzędu - to tylko niektóre tematy najnowszego przeglądu prasy.
Więcej…
Strona 1 z 77
Copyright © 2010 - 2014 LexisNexis Polska Sp. z o.o. Al. Jerozolimskie 181, 02-222 Warszawa