Facebook Twitter Goldenline Google plus Youtube
Jesteś tutaj: Aplikacje prawnicze » Aktualności
201407 1+1

Aktualności - Aplikacje prawnicze

Przegląd prasy

Informatyzacja kolejnych procedur prawnych, propozycja urynkowienia stawek dla pełnomocników z wyboru, problemy notariuszy rozpoczynających pracę - to tylko niektóre tematy najnowszego przeglądu prasy.
Więcej…

Konferencja „Adwokatura w obliczu specjalizacji zawodowej”

Komisja Etyki Zawodowej przy NRA oraz Komisja ds. Współpracy Międzynarodowej przy ORA we Wrocławiu organizują konferencję, której tematem będą zalety oraz wady specjalizacji zawodowej. Do spotkania dojdzie 3 października br. we Wrocławiu.
Więcej…

Przegląd prasy

Najważniejsze artykuły dotyczące aplikacji i zawodów prawniczych z minionego tygodnia.
Więcej…

III Polski Kongres Regulacji Rynków Finansowych – FinReg 2014

Instytut Allerhanda zaprasza do udziału w Call for Papers ogłoszonym w ramach trzeciej edycji Polskiego Kongresu Regulacji Rynków Finansowych - FinReg 2014, który odbędzie się w dniach 15-16 października br. Do 31 lipca 2014 r. można nadsyłać pełny tekst artykułu lub zgłosić temat referatu.
Więcej…

Przegląd prasy

Zmiany w dyscyplinarkach prawników, ochrona jawności sędziowskich oświadczeń majątkowych, odprowadzanie składek z zawartych przez sędziów umów zlecenia - to tylko niektóre tematy najnowszego przeglądu prasy.
Więcej…

Przegląd prasy

Niższe składki adwokackie, prace nad nowym kodeksem etyki radców prawnych, walka adwokatów o wyższe stawki za sprawy z urzędu - to tylko niektóre tematy najnowszego przeglądu prasy.
Więcej…

Przegląd prasy

Zagrożenie, jakie niesie Konwencja Rady Europy dla tajemnicy adwokackiej i radcowskiej, sprawniejsza praca sądów, studenci prawa o wyborze specjalizacji - to tylko niektóre tematy najnowszego przeglądu prasy.
Więcej…

Egzamin adwokacki i radcowski w 2015 r. - terminy

Decyzją ministra sprawiedliwości przyszłoroczne egzaminy zawodowe dla kandydatów na adwokatów oraz radców prawnych odbędą się w dniach 11-13 marca.
Więcej…

Konferencja „Ustawa o prawach konsumenta – szanse i zagrożenia”

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych zapraszają na konferencję „Ustawa o prawach konsumenta - szanse i zagrożenia", która odbędzie się 15 września 2014 r. w Łodzi.
Więcej…

Tylko do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów do Rising Stars

To już ostatnia szansa, aby wziąć udział w konkursie Rising Stars - rankingu młodych ludzi sukcesu, do których należy przyszłość w branży prawniczej. Znasz młodego prawnika, który mógłby pretendować do miana „lidera jutra”? Zgłoś jego kandydaturę! Konkurs Rising Stars, organizowany już po raz trzeci przez LexisNexis i Dziennik Gazetę Prawną, ma na celu wyłonienie młodych prawników, którzy swoją wiedzą merytoryczną, probiznesowym podejściem oraz postawą społeczną wyznaczają standardy świadczenia usług prawnych w najbliższej przyszłości. Wśród tegorocznych kryteriów, poza wiekiem (konkurs jest skierowany do osób, które nie ukończyły 35. roku życia), znalazły się między innymi kreatywność i umiejętność wyczuwania nowych trendów rynkowych, wiedza merytoryczna, umiejętność łączenia kariery zawodowej z pracą naukową, działalność pro bono lub społeczna, a także sukcesy osobiste i osiągnięcia kandydata. Chcemy uhonorować ludzi, którzy bez kompleksów udzielają się w środowisku prawniczym, potrafią łączyć karierę zawodową z pracą naukową, a także znajdują czas na działalność dodatkową. Konkurs przeznaczony jest nie tylko dla prawników pracujących w kancelariach prawniczych, lecz także w firmach i innych organizacjach. Kapituła Konkursu spośród nadesłanych zgłoszeń dokona wyboru 30 laureatów, którym przyzna tytuł „Rising Star”. Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca 2014 r. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie: www.gazetaprawna.pl/konferencje/rising-stars. Dowiedz się więcej o konkursie»
Strona 1 z 72
Copyright © 2010 - 2014 LexisNexis Polska Sp. z o.o. Al. Jerozolimskie 181, 02-222 Warszawa