Facebook Twitter
Jesteś tutaj: Aplikacje prawnicze » Aktualności

Aktualności - Aplikacje prawnicze

TOP 10 zmian w prawie w 2014 roku – cz. I

Koniec roku to czas, kiedy podsumowujemy minione dwanaście miesięcy. Kancelaria po raz kolejny postanowiła podsumować mijający (tym razem 2014) rok pod kątem zmian w polskim prawie. W czterech kolejnych publikacjach przedstawimy Państwu ranking TOP 10. W rankingu tym znajdą się naszym zdaniem, najważniejsze nowelizacje dotychczas obowiązujących aktów prawnych oraz nowe akty prawne, które weszły w życie w mijającym roku. W poniższej publikacji zaprezentujemy pierwsze dwa akty prawne naszego rankingu.
Więcej…

Przegląd prasy

Nowy kodeks etyki radców prawnych, dodatkowe uprawnienia ministra sprawiedliwości, kara dla notariuszy nakładana przez MSW - to tylko niektóre tematy najnowszego przeglądu prasy.
Więcej…

Nowy Kodeks Etyki Radcy Prawnego

Podczas Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Radców Prawnych 22 listopada br. w Warszawie przyjęto nowy Kodeks Etyki Radcy Prawnego. Nie znalazły się w nim propozycje budzące kontrowersje w środowisku radcowskim, takie jak zniesienie zakazu płatnego pośrednictwa, wprowadzenie success fee jako jedynego wynagrodzenia ani ograniczenie tajemnicy zawodowej.
Więcej…

Przegląd prasy

Prace nad zmianami zasad etycznych w samorządach prawniczych, baza z dostępem do całego orzecznictwa, konflikty między resortem sprawiedliwości a sędziami - to tylko niektóre tematy najnowszego przeglądu prasy.
Więcej…

Kongres Prawników & Compliance Managerów In-House

VII edycja Kongresu Prawników & Compliance Managerów In-House odbędzie się w dniach 22-23 kwietnia 2015 r. w warszawskim hotelu Sheraton. Wydarzenie będzie składało się z dwóch sekcji tematycznych: Efektywny Dział Compliance i Efektywny Dział Prawny.
Więcej…

Finał Konkursu Krasomówczego Aplikantów Adwokackich

Finał Konkursu Krasomówczego Aplikantów Adwokackich im. S. Mikke odbył się 15 listopada w Sądzie Okręgowym w Olsztynie. Do Finału przystąpiło szesnastu aplikantów adwokackich z całej Polski. Z konkursowymi zadanami najlepiej poradziła sobie aplikantka adwokacka Nina Maciejczyk-Krysiak z izby adwokackiej w Warszawie.
Więcej…

IV Dzień Otwarty Komorników Sądowych

20 listopada w całej Polsce odbędzie się IV Dzień Otwarty Komorników Sądowych. Hasło tegorocznej akcji to „Bo jeden podpis może przekreślić drugą młodość". Organizatorami akcji są Krajowa Rada Komornicza oraz Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez barier".
Więcej…

Przegląd prasy

Zmiany w prawniczych dyscyplinarkach, sprzeciw sędziów wobec immunitetu w sprawach o wykroczenia drogowe, kasy fiskalne nie dla wszystkich prawników - to tylko niektóre tematy najnowszego przeglądu prasy.
Więcej…

II Ogólnopolska Konferencja Prawa Pracy

II Ogólnopolska Konferencja Prawa Pracy to okazja do zapoznania się z najnowszymi zmianami w przepisach z zakresu prawa pracy. Jest to o tyle ważne, że stosowanie się do obowiązujących norm prawa pracy jest podstawą funkcjonowania zdrowego rynku i uczciwej konkurencji. Wydarzenie odbędzie się w dniach 1-2 grudnia br. w Warszawie w Hotelu Mercure Warszawa Centrum.
Więcej…

Terminy egzaminów prawniczych w 2015 r.

Minister sprawiedliwości w porozumieniu z Naczelną Radą Adwokacką oraz Krajową Radą Radców Prawnych wyznaczył termin egzaminu adwokackiego dla osób, które odbyły aplikację adwokacką i otrzymały zaświadczenie o jej odbyciu oraz dla osób, o których mowa w art. 66 ust. 2 ustawy - Prawo o adwokaturze, a także termin egzaminu radcowskiego dla osób, które odbyły aplikację radcowską i otrzymały zaświadczenie o jej odbyciu oraz dla osób, o których mowa w art. 25 ust. 2 ustawy o radcach prawnych.
Więcej…
Strona 1 z 77
Copyright © 2010 - 2014 Wolters Kluwer, ul. Przyokopowa 33, 01-208 Warszawa